Short shifter

Produkty 15

Sortuj wg
na stronę
Short Shifter JRSpec do Nissan 350Z Infiniti G35
348,99 zł

W magazynie

Super ultra short shifter BMW 300 mm drag drift FTWL
1 500,00 zł

W magazynie

Super ultra short shifter BMW 370 mm drag drift FTWL
1 500,00 zł

W magazynie

Super short shifter BMW 300 mm drag drift FTWL
1 050,00 zł

W magazynie

Super short shifter BMW 370 mm drag drift FTWL
1 050,00 zł

W magazynie

DCT DSG 8HP DQ250 DQ500 PDK FTWL Shifter 360mm
2 099,00 zł

W magazynie

DCT DSG 8HP DQ250 DQ500 PDK FTWL Shifter 300mm
2 099,00 zł

W magazynie

JRspec Short Shifter Mitsubishi Lancer EVO, Colt, Eclipse
149,00 zł

W magazynie

JRspec Short Shifter Peugeot 206 99-00
169,00 zł

W magazynie

JRspec Short Shifter Mini Cooper 02-03
129,00 zł

W magazynie

JRspec Short Shifter Nissan 200SX 95-01
169,00 zł

W magazynie

JRspec Short Shifter Honda Civic 88-00 - czarny
59,00 zł

W magazynie

JRspec Short Shifter Honda Civic 88-00 - srebrny
59,00 zł

W magazynie

Short Shifter JRspec BMW E30, E36, E46 - czarny
129,00 zł

W magazynie

Short Shifter JRspec BMW E30, E36, E46 - niebieski
129,00 zł

W magazynie

Produkty 15

Sortuj wg
na stronę

Short shifter - czym jest?

Modyfikację polegające na usprawnieniu działania lewarka zmiany biegów, brzmią jak bardzo skomplikowana i droga inwestycja. Na szczęście w praktyce jest to bardzo proste i stosunkowo tanie rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści. Short shifter jest elementem służącym do poprawy konstrukcji lewarka wyboru biegów, w taki sposób by jego skok został skrócony przy przepięciu przełożeń. Skok lewarka dźwigni zmiany biegów ma istotny wpływ na sprawny proces przepięcia przełożenia, co jest bardzo istotnym elementem w motosporcie.

Budowa i zasada działania Short shiftera zmiany biegów

Short shifter to po prostu dźwignia o specjalnej konstrukcji, działająca w taki sposób by skracała ruch ręki w trakcie przepinania przełożeń w manualnej skrzyni. Nie składa się on z wielu części, a sama budowa jest dosyć prosta. Short shifter wykonany jest w następujący sposób: Na samym dole znajduję się wodzik, który zamontowany jest do wybieraka. Powyżej wodzika umiejscowione jest łożysko dźwigni potocznie zwane "jabłkiem", nad nim dalszą cześć stanowi pręt zwykle z mocnej stali pokrytej niklem, aby uniknąć korozji z gwintowaną końcówką w celu montażu gałki. Czym w takim razie Short shifter różni się od klasycznego lewarka spotykanego w seryjnym samochodzie? Otóż cała tajemnica polega na wydłużeniu odległości pomiędzy jabłkiem. a wodzikiem, dzięki temu skracamy skok lewarka powyżej łożyska, wydłużając ruch na wodziku.

Short shifter - jakie są przeciwskazania w montażu?

Przed montażem Short Shiftera należy sprawdzić i upewnić się że wszystkie gumowe tulejki w układzie zmiany biegów są w poprawnej kondycji, skrócony zakres pracy lewarka musi być bardzo precyzyjny, więc nie ma tutaj miejsca na żadne luzy w układzie. Bardzo ważnym jest poprawne działanie sprzęgła, krótszy zakres pracy lewarka to w praktyce szybsze przepięcia biegów. Dlatego szybkie i pełne wysprzęglenie jest bardzo ważne w celu ochrony synchronizatorów poszczególnych biegów. Nieprawidłowo skonstruowany short shifter w niektórych przypadkach może okazać się niemożliwy do montażu, ze względu na osprzęt znajdujący się w okolicach wybieraka skrzyni biegów. Bardzo ważna jest również odpowiednio dobrana długość, jeżeli przesadzimy z modyfikacją, skok lewarka dźwigni wyboru biegów może okazać się np. zbyt krótki, co za tym idzie układ może stać się mało precyzyjny i może wstąpić problem z wbiciem poprawnej pozycji lewarka, utrudniającej jazdę.

Short shifter - Produkty i kategorie FMIC

Produkt FMIC to rozwiązanie o przemyślanej i testowanej konstrukcji. Redukuje skok dźwigni zmiany biegów o ok. 50 % i pozwala nawet o 70 % szybciej wbijać biegi. Shifter dostępny w naszym sklepie gwarantuje najwyższą jakość wykonania, jak i precyzyjność zmiany biegów- skrócony skok lewarka pozwala zredukować laga w momencie przepięcia .

Nasze short shiftery cechuje :

Szybka i precyzyjna praca układu

Konstrukcja dedykowana specjalnie do motosportu

Niska waga , przy zachowaniu maksymalnej wytrzymałości

Idealne dopasowanie do dedykowanego modelu

Testy w ekstremalnych wyścigowych warunkach.

Skrócenie długości ruchu wrzucanego biegu

Znajdziesz u nas wiele modeli gotowych zestawów short shifterów do tuningu, które z powodzeniem stosowane są w drifcie - jeździ na nich cała czołówka polskich lig driftingowych! Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą. Posiadamy przygotowane gotowe zestawy short shifterów do modeli takich jak: Short Shifter BMW E30, E36, E46, E39, Nissan 200 SX, Honda Civic, Mini Cooper, Peugeot 206, Mitsubishi Lancer, Colt, Eclipse

Ponieważ bierzemy pod uwagę nowinki technologiczne i nieustannie zmieniające się trendy motoryzacyjne, opracowaliśmy własną linię produktów. Wydajność części sygnowanych FMIC.PL i JRspec wielokrotnie sprawdzone w wielu profesjonalnych projektach biorących udział w zawodach Drift Masters, Drift Open, King of Poland, Time Attack , Grand prix Polski 1/4. Wszystko po to, aby zapewnić Ci najwyższy poziom oferowanych części. Dzięki wiedzy opartej na wieloletnim doświadczeniu oraz współpracy z czołowymi przedstawicielami firm specjalizujących się w modyfikacjach aut w Polsce, pomożemy Ci wydobyć maksymalny potencjał z Twojego pojazdu. 

Duży stan magazynowy towaru sprawia, że dostawy produktów do klienta są realizowane błyskawicznie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupu, w razie wątpliwości nasza obsługa klienta oferuje informacje i pomoc w dopasowaniu skrojonego pod oczekiwania klienta rozwiązania.