Filtry stożkowe

Produkty 1-24 z 249

Sortuj wg
na stronę
Ramair ProMax Large Universal Pleated 60mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Foam 89mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Pleated 114mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Pleated 85mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Pleated 102mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Foam 60mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Foam 89mm Alloy Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Foam 70mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Foam 80mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Pleated 76mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Pleated 89mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Foam 80mm Alloy Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Foam 63mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Pleated 70mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Foam 70mm Alloy Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Pleated 63mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Pleated 80mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
799,00 zł

W magazynie

Dedykowany układ dolotowy Ramair JSK-316-BK Golf MK7 GTi + R
1 299,00 zł

W magazynie

Ramair ProMax Large Universal Foam 76mm Rubber Neck Air Filter in Enclosed Airbox
770,00 zł

W magazynie

Transmission Filter for Nissan R35 GT-R Stainless Radium Engineering
998,99 zł

W magazynie

Filtr powietrza Ramair CC-270
199,00 zł

W magazynie

Uniwersalny stożkowy filtr powietrza Ramair CC-295 70mm
159,00 zł

W magazynie

Uniwersalny stożkowy filtr powietrza Ramair CC-263 70mm
199,00 zł

W magazynie

Uniwersalny stożkowy filtr powietrza aluminium Ramair JS-179-BK 89mm
329,00 zł

W magazynie

Następna strona

Produkty 1-24 z 249

Sortuj wg
na stronę

Filtr powietrza stożkowy - Modyfikacja warta zainteresowania

Filtr stożkowy – jeden z podstawowych elementów tuningu mechanicznego każdego silnika. Filtry stożkowe często zastępują seryjne wkładki filtrujące, będąc pierwszym krokiem modyfikacji, głównie ze względu na łatwość montażu, widoczne przyrosty a to wszystko przy stosunkowo niskiej cenie modyfikacji.

Jakie korzyści daje filtr stożkowy uniwersalny zamontowany w aucie ?

Wysokiej jakości stożkowy filtr powietrza powoduje wzrost wydajności układu dolotowego i znaczną poprawę przepływu powietrza, które jest niezbędne do prawidłowego spalania paliwa w silniku. Ze względu na doprowadzenie dodatkowej ilości tlenu możemy inicjować spalenie większej dawki paliwa w komorze spalania co wygeneruję dodatkową energię, tym samym powodując wzrost mocy i momentu obrotowego silnika. Poprawa osiągów to nie jedyne korzyści, by jednostka napędowa działała poprawnie musimy zadać o to by zapewnić właściwy AFR w pełnym zakresie obrotów, co jest niezwykle trudne w tuningowanych samochodach wyposażonych w mało wydaje seryjne wkładki. Zbyt bogata mieszanka, uboga w tlen powoduje spadek osiągów, zwiększenie zużycia paliwa i powstawanie szkodliwych związków w procesie spania.

Czy poza dostarczeniem większej ilości tlenu do silnika możemy liczyć na inne korzyści? Kierowca samochodu wyposażonego w sportowy układ dolotu może liczyć np na dodatkowe efekty akustyczne, bowiem seryjne wkładki mają na celu maksymalne wyciszenie dźwięku zasysania, zupełnie inaczej ma się sprawa w przypadku ich sportowych odpowiedników, które generują różnego rodzaju smaczki akustyczne, rodem z WRC, dzięki większej przepustowości.

Jaki filtr stożkowy zamontować ?

Duża wybór producentów sprawia że zakup sportowego stożka staje się nie lada wyzwaniem dla laika. Jako FMIC postawiliśmy na jakość i sprawdzone towary dlatego kupisz u nas produkty marki Proram, Ramair oraz FMIC PRO.

W przypadku Ramair mamy do czynienia z technologią gąbkową, która wymaga okresowej konserwacji polegającej na usunięciu zanieczyszczeń i nasączaniu olejkiem. Bardzo istotnym jest by na gąbce nieustannie znajdował się film olejowy, który odpowiada za wyłapywanie najdrobniejszych zanieczyszczeń. By przeprowadzić konserwację wystarczy zaopatrzyć się w dedykowane zestawy pielęgnacyjne. Tylko okresowa pielęgnacja i zadbanie o czystość gwarantuje prawidłowe działanie i pozwala cieszyć się długą i bezpieczną eksploatacją.

Produkty Proram to kategoria stożków wykonanych z syntetycznych nano-włókien ciesząca się świetnią opinią w świecie tuningowym. W celu zmaksymalizowania powierzchni filtracyjnej nano-włokna są dodatkowo fałdowane, takie rozwiązanie gwarantuje niesamowitą wydajność przy bardzo kompaktowym rozmiarze.

Jeśli szukasz jakości premium w przystępnej cenie postaw na FmicPro to nowa seria wysokowydajnych, tuningowych filtrów powietrza z niezwykle atrakcyjnym i nowoczesnym designem. Konstrukcja wykonana jest z mocnej, stalowej siatki, która zapewnia większą sztywność. Głównym elementem jest wkład filtrujący wykonany z syntetycznych nano włókien, który zmaksymalizuje przepływ powietrza, utrzymując przy tym właściwości filtracyjne na najwyższym poziomie

Stożkowe filtry powietrza pozwalające zwiększyć moc silnika w Twoim samochodzie dostępne w FMIC- jak znaleźć ten jedyny ?

W naszym sklepie znajdziecie uniwersalne filtry stożkowe, co zapewnia bezproblemowy montaż we wszystkich rodzajach silników, ich instalacja zapewnia większy przepływ powietrza dzięki temu podnosząc zarówno moc, jak i moment obrotowy. Odpowiednio impregnowane charakteryzują się podobną skutecznością filtracji jak seryjne.

 

W naszej ofercie posiadamy także filtry odmy czy wcześniej wspomniane stożkowe. Częste czyszczenie lub ewentualna regularna wymiana wpływa korzystnie na pracę silnika gwarantując długie, bezawaryjne przebiegi i pomaga zostać filterkowi w odpowiedniej kondycji. Jest to szczególnie ważne w przypadku zastosowań w wysilonych jednostkach napędowych, które wymagają najwyższej jakości paliwa, czystego oleju oraz dużej ilości powietrza.

 

W naszej ofercie na pewno odnajdziesz produkty dopasowane do potrzeb swojego auta. A jeśli wciąż nie wiesz na co się zdecydować, skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji i poradę techniczną, odpowiemy na Twoje każde pytanie !