Pompy paliwa

Produkty 1-24 z 346

Sortuj wg
na stronę
JRspec Podwójne mocowanie pompy paliwa 60mm typ 2 czerwony
89,00 zł

W magazynie

Pompa paliwa DeatschWerks DW300C 340lph Lotus Elise/Exige 04+ Toyota Celica 00-05 MR2 spyder 00-05 Corolla/Matrix 03-04
976,37 zł

W magazynie

Pompa paliwa DeatschWerks DW300 340lph
873,05 zł

W magazynie

Fuel Hanger Toyota MK4 Supra Walbro F90000267/274/285 Radium Engineering
3 199,00 zł

W magazynie

Pojedyncze mocowanie pompy paliwa 60mm Czerwony
45,01 zł

W magazynie

Pojedyncze mocowanie pompy paliwa 60mm Niebieski
45,01 zł

W magazynie

Podwójne mocowanie pompy paliwa 60mm Czerwony
79,00 zł

W magazynie

Podwójne mocowanie pompy paliwa 60mm Niebieski
79,00 zł

W magazynie

Pompa paliwowa 044 FMIC.PL M18
319,00 zł

W magazynie

DIY ZESTAW OKABLOWANIA POMP PALIWOWYCH RADIUM ENGINEERING
329,00 zł

W magazynie

Adjustable Pressure Switch Radium Engineering
519,00 zł

W magazynie

Zestaw montażowy pompy paliwa DeatschWerks DW300C 2017-20 Honda Civic Type-R 2018-20 Honda Accord
976,37 zł

W magazynie

Pompa paliwa DeatschWerks DW300C 340lph Mazda RSX 02-06 Civic 01-05 MX5 2006-2015
976,37 zł

W magazynie

Pompa paliwa DW300 DeatschWerks (320lph) BMW E36 E46 zestaw montażowy 9-1031
859,00 zł

W magazynie

Pompa paliwa DeatschWerks DW300 340lph Mazda RX-8 04-08
873,05 zł

W magazynie

Pompa paliwa Aeromotive 11102 Pro Series
5 199,00 zł

W magazynie

Nuke Performance SAE ID10 Fuel pump mounting kit for Dual fuel pumps
269,00 zł

W magazynie

Nuke Performance SAE ID10 Fuel pump mounting kit for Single fuel pump
159,00 zł

W magazynie

Nuke Performance SAE ID8 Fuel pump mounting kit for Dual fuel pumps
269,00 zł

W magazynie

Nuke Performance SAE ID8 Fuel pump mounting kit for Single fuel pump
159,00 zł

W magazynie

Nuke Performance Dual Universal Bracket 65mm with Bosch 044 inserts
349,00 zł

W magazynie

JRspec Mocowanie do 2 Pomp Bosch z Listwą - czarne
169,00 zł

W magazynie

JRspec Mocowanie do 2 Pomp Bosch z Listwą - czerwone
169,00 zł

W magazynie

JRspec Mocowanie do 2 Pomp Bosch z Listwą - niebieskie
169,00 zł

W magazynie

Następna strona

Produkty 1-24 z 346

Sortuj wg
na stronę

Tuningowe Pompy paliwa do Twojego samochodu - dostępne w FMIC

W Tuningu samochodu bardzo istotnym elementem jest układ paliwowy, to dzięki niemu jesteśmy w stanie zapewnić prawidłowy skład mieszanki paliwowo-powietrznej, spalenie większej ilości mieszanki spowoduje wygenerowanie większej ilości energii, co za tym idzie zwiększenie mocy i momentu obrotowego jednostki napędowej.

Wydajne pompy stanowią serce układu paliwowego - posiadamy pompy do paliwa marki FMIC, Bosch, Walbro, Deatsch Werks, Aeromotive, wszystkie te produkty dostępne są w bardzo korzystnych cenach. 

Dzięki szerokiej gamie najwyższej jakości produktów FMIC.PL zbudujesz układ paliwowy odpowiadający swoim wymaganiom.W naszej sklepie znajdują się sportowe, wydajne pompy do zastosowania montażu wewnętrznego oraz zewnętrznego. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami i wybrania najlepszego modelu pompy dla swojego auta

Tuning silnika sprawia że zapotrzebowanie na ilość paliwa wzrasta, stąd oryginalnie montowana pompa staje się ograniczaniem i konieczne jest zamontowanie bardziej wydajnej - tuningowej.

Pompy stosowane w najbardziej ekstremalnych projektach cechują się odpornością na paliwa typu E85, specjalnie wykonane uszczelki sprawiają że nawet długotrwała eksploatacja na tym paliwie nie doprowadza do utraty sprawności. Dodatkowym atutem naszej oferty jest dostępność wielu innowacyjnych produktów w postaci dedykowanych zbiorników typu Swirl Pot, mocowań czy kolektorów łączących dany model pompy.

Nasz asortyment dodatków do budowy układu paliwowego jest bogata w produkty FMIC, Nuke Performance, Radium engineering. Znajdziesz u nas wszystkie kategorię produktów, tak by zbudować profesjonalny układ od produktów do tuningu amatorskiego, do profesjonalnych homologowanych motosportowych zastosowań.

Duży stan magazynowy towaru sprawia że możemy dostarczyć go do Ciebie niemal błyskawicznie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupu, w razie wątpliwości nasza obsługa klienta oferuje poradę i pomoc w dopasowaniu skrojonego pod oczekiwania klienta systemu.

Elektryczne pompy paliwa

Zadaniem elektrycznych pomp paliwa jest dostarczanie paliwa ze zbiornika do listwy paliwowej. Kluczowym aspektem jest zapewnienie odpowiedniego ciśnienia i przepływu paliwa, to zadania które musi spełniać każda pompa. Wyróżniamy dwa typy elektrycznych pomp liniową tzw. zewnętrzną pompę oraz wewnętrzną, która umieszczona jest wewnątrz zbiornika paliwowego. Oba rozwiązania niosą za sobą szereg cech, których uwzględnienie jest bardzo istotnym elementem na etapie planowania układu paliwowego. W naszym sklepie posiadamy duży wybór produktów tuningowych w tym pomp i akcesoriów, które pozwalają na zwiększenie wydajności seryjnie montowanych układów doprowadzenia paliwa lub budowy ich od podstaw.

Pompy wewnętrzne

Najczęściej spotykanym rodzajem są wewnątrz zbiornikowe pompy paliwa, Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zniwelować hałas który jest generowany przez wysokowydajną pompę. Bardzo istotne jest zapewnienie wysokiego poziomu paliwa w baku by pompa była nim ciągle zasilana, ponieważ pompa jest nie tylko smarowana benzyną, ale również chłodzona. Brak odpowiedniego stanu paliwa może prowadzić do zatarcia pompy paliwa. Podstawowym warunkiem pracy jest jej zanurzenie w paliwie. Pompa będąc zanurzona w paliwie po uruchomieniu rozpoczyna tłoczenie paliwa do przewodu paliwowego poprzez ruch łopatek wokół wirnika, tworząc tym samym ruch wirowy wewnątrz pompy.

Pompy zewnętrzne

Zastosowanie zewnętrznej pompy jest bardzo prostym rozwiązaniem zwiększenia wydajności układu, dużym plusem tego jest brak konieczności ingerencji w zbiornik paliwa i wykonywania modyfikacji w koszu pompy. Zewnętrzne pompy są również podstawowym wyborem w przypadku budowania układów z uwzględnieniem zbiorników typu swirlpot. Do wad zewnętrznych pomp paliwa zaliczyć należy zaliczyć konieczność znalezienia miejsca na ich mocowanie, natomiast montaż zewnętrznej pompy paliwa borni się gdy ulegnie ona uszkodzeniu, ponieważ dostęp do niej jest bardzo prosty i czynności serwisowe nie wiążą się z koniecznością demontażu innych podzespołów.

Budowa Pomp do paliwa

Pompa z zewnątrz wygląda na bardzo proste urządzenie, natomiast jest to skomplikowany i bardzo precyzyjnie wykonany podzespół , tak by zapewnić maksymalną wydajność przy stosunkowo małych gabarytach. Podstawowym elementem budowy każdej pompy jest jej wirnik. to dzięki jego ruchowi pompa jest w stanie przesyłać paliwo, które przepływa wokół niego, dzięki jego specjalnie opracowanej konstrukcji zapewnia minimalną pulsację, oraz ciche działanie. Kluczowym aspektem bezawaryjnej pracy jest wirnik, to jego jakość oraz wyważenie w bezpośredni sposób decyduje o kulturze i jakości pracy, nawet minimalne niewyważenie może powodować drgania. które będą słyszalne w kabinie.

Aby pompa charakteryzowała się długą, niezawodną pracą konieczne jest użycie szczotek o dużej trwałości oraz cewek dławikowych które dbają o niwelowanie zakłóceń elektro-magnetycznych. Przepływ paliwa z wnętrza pompy do przewodów paliwowych kierowany jest przez zawór zwrotny, którego zadaniem jest utrzymywanie ciśnienia w układzie i blokowanie powrotu paliwa.

Najczęstsze awarie pomp paliwa

Usterka pompy może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, dlatego bardzo ważne jest reagowanie w przypadku nawet najmniejszych objawów sygnalizujących awarię, a nawet systematyczne kontrolowanie ciśnienia paliwa wytwarzanego przez pompę.

Najczęstszymi powodami krótkiej żywotności pomp są zanieczyszczenia zbiornika paliwa brudem oraz brak smarowania paliwem ze względu na jeżdżenie ze zbyt nikim stanem paliwa w baku, lub brak odpowiedniego zabezpieczenia przed przelewaniem się paliwa pod wpływem dużych przeciążeń. W przypadku instalacji nowej pompy paliwowej priorytetem jest o zadbanie o czystość zbiornika jak i całego układu paliwowego, ponieważ paliwo powracające do zbiornika również może przetransportować zanieczyszczenia. W zbiorniku mogą znajdować się zanieczyszczenia, a nawet rdza, dlatego ważne jest sprawdzenie jego czystości oraz okresowe czyszczenie. Zawsze dbaj o to by używać filtrów paliwa renomowanych marek, oraz pamiętaj o ich wymianie zgodnie z zaleceniami producenta, tylko wtedy możesz mieć pewność że Twoja pompa zapewni długą bezproblemową eksploatację i uniknąć problemów. Bardzo ważne jest również zadbanie o elektrykę wokół pompy. Przegrzanie styków, niesprawne połączenia elektryczne, brak uziemienia lub zbyt niskie napięcie podawane do pompy, może prowadzić do utraty sprawności, a nawet jej uszkodzenia.

Objawami uszkodzenia pompa są :

Problemy z uruchomieniem silnika

Gaśnięcie silnika po uruchomieniu

Szarpanie podczas przyspieszania

niechętne wkręcanie się na obroty, lub ograniczona moc silnika

Problemy z ciśnieniem na listwie wtryskowej

Nierówna praca silnika wpływająca na niski komfort jazdy

Nieprawidłowe dźwięki z okolic pompy

Objawy te pojawiają przy spadku lub całkowitym braku generowania ciśnienia przez pompę. Mogą prowadzić do bardzo poważnych awarii, stąd szybka reakcja w przypadku jakichkolwiek symptomów nieprawidłowej pracy i zaprzestanie jazdy jest bardzo ważne. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do wypalenia denka tłoka, spowodowanego zbyt ubogą mieszanką dostarczaną do komory spalania i wzrostem EGT.