Tłumiki przelotowe sportowe

Tłumik sportowy - tak często nazywa się tłumik przelotowy. W motorsporcie, gdzie nie są ważne decybele, lecz moc i osiągi pojazdu, często stosuje się tłumiki sportowe typu mugen. Tłumiki przelotowe znakomicie sprawdzają się w tym przypadku, gdyż nie stawiają oporu spalinom, jak to ma miejsce w przypadku tłumików komorowych. Ich budowa pozwala na maksymalnie szybkie wydostanie się spalin z komory spalania, co skutkuje zwiększeniem mocy i momentu obrotowego jednostki napędowej.

Budowa wewnętrzna stawia nasze tłumiki sportowe przed produktami konkurencji typu mugen. Tłumiki przelotowe FMIC Pro posiadają kilka warstw materiałów tłumiących - rura perforowana jest owinięta nierdzewną siatką, która oddziela nierdzewną wełnę od komory przelotowej (w tańszych tłumikach często widać "druty" w przelocie). Kolejną warstwą jest wełna ognioodporna, która dodatkowo tłumi energię spalin, likwidując tym samym metaliczne brzęczenie znane z tanich tłumików. Zewnętrzny płaszcz nierdzewny wykonany ze stali kwasoodpornej 304 chroni tłumik przed uszkodzeniami zewnętrznymi, jak i rdzewieniem. Wpływ na dźwięk ma także zastosowanie rodzaju tłumika - posiadamy w swojej ofercie tłumiki owalne, jak i okrągłe.

Tłumiki sportowe FMIC Pro są ręcznie spawane w komorze argonowej, co zapewnia znakomity wygląd - niezwykle precyzyjne i kolorowe spawy dodają rasowego wyglądu naszym produktom.

Tłumiki przelotowe FMIC Pro to profesjonalny produkt w przystępnej cenie, dostępne jako tłumiki okrągłe oraz tłumiki owalne o różnych wymiarach wlotu i wylotu, a także różnych wymiarach "puszki".

Tłumiki sportowe, tłumiki przelotowe, tłumiki basowe typu mugen | FMIC.pl sklep tuningowy