Opony

Opony

W tej kategorii nie ma produktów.

Wybór opon powinien być podyktowany przede wszystkich rozmiarem felgi, ale także warunkami jazdy czy celem przeznaczenia. Semi-slick są idealnym wyborem dla osób, które chcą używać auta do celów sportowych. Natomiast zwykłe opony są stosowane do poruszania się po mieście. W naszym sklepie znajdziecie głównie opony przeznaczone do jazdy po torach...

Wybór opon powinien być podyktowany przede wszystkich rozmiarem felgi, ale także warunkami jazdy czy celem przeznaczenia. Semi-slick są idealnym wyborem dla osób, które chcą używać auta do celów sportowych. Natomiast zwykłe opony są stosowane do poruszania się po mieście. W naszym sklepie znajdziecie głównie opony przeznaczone do jazdy po torach wyścigowych.

Rodzaj opony, na jaki się decydujemy powinien przede wszystkim być dopasowany do naszych potrzeb, tak aby poruszać się bezpiecznie i komfortowo. Opony semi-slick są przeznaczone do innych celów niż standardowe. Zwłaszcza, że te do samochodów sportowych mają ograniczony bieżnik, a co za tym idzie, jest większe prawdopodobieństwo na wpadnięcie w poślizg. Nasze opony mają homologację drogową, co oznacza, że można się w nich legalnie poruszać po drogach publicznych.

Opony semi-slick stosowane są w autach wyścigowych. Dzięki nim można osiągnąć lepsze właściwości na torze po uprzednio dobrym dogrzaniu opony. Tego typu ogumienie gwarantuje stabilność przy większych prędkościach oraz raptownych zmianach ruchu kierownicy. W związku z tym prowadzący pojazd lepiej wyczuwa samochód i szybciej może zareagować. Opony semi-slick mają krótszy odcinek hamowania, ale za to są one wytrzymalsze i trwalsze w kwestii ścierania. 

Opony FEDERAL FZ-201 mają wysoką przyczepność i dobrze sprawdzą się na torze, przy czym cena ogumienia jest stosunkowo niska. Jednocześnie opony FEDERAL FZ-201 wykazują mały ruch ściany opony i doskonałą precyzję prowadzenia. Dobrze sprawdzają się zarówno w lecie, jak i na torach samochodowych. Tego typu ogumienia gorzej sprawdzają się na śliskich nawierzchniach, dlatego warto uważać. 

Mniej
Więcej

Opony