Filtry

Filtry

W tej kategorii nie ma produktów.

Filtry samochodowe – choć nie mają tak wielkiej wagi jak silnik czy układ napędowy – pełnią istotną rolę w każdym pojeździe. Nie kosztują wiele. Ich wymiana również nie jest skomplikowana, a jednak jeśli o niej zapomnimy, możemy spodziewać się nieprzyjemnych konsekwencji. Dlaczego? Ponieważ ich główną rolą jest oczyszczanie podzespołów, z którym...

Filtry samochodowe – choć nie mają tak wielkiej wagi jak silnik czy układ napędowy – pełnią istotną rolę w każdym pojeździe. Nie kosztują wiele. Ich wymiana również nie jest skomplikowana, a jednak jeśli o niej zapomnimy, możemy spodziewać się nieprzyjemnych konsekwencji. Dlaczego? Ponieważ ich główną rolą jest oczyszczanie podzespołów, z którymi współpracują. Niby niewiele, a jednak...

W naszym sklepie znajdziecie filtry do praktycznie każdego układu, które są kompatybilne z większością pojazdów. Jednymi z podstawowych są oczywiście filtry oleju i filtry paliwa. Ten pierwszy odprowadza zanieczyszczenia i produkty uboczne spalania, które mogą wpłynąć negatywnie na pracę silnika i jakość oleju. Teoretycznie powinniśmy go wymieniać przy każdej wymianie oleju. 

Oczywiście poza podstawowymi filtrami, znajdziecie też m.in. filtr odmy czy filtry powietrza. Ten ostatni, umiejscowiony w układzie dolotowym silnika, odpowiada za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy, ma on niebagatelny wpływ na pracę naszego silnika. Powinniśmy go wymieniać przynajmniej raz do roku lub co ok. 20 tys. kilometrów. Jeśli zaniedbamy tę kwestię, możemy mieć problem z niszczeniem się pierścieni tłokowych, cylindrów czy turbosprężarki.

Jeśli szukacie filtrów do swojego samochodu, przejrzyjcie naszą ofertę. Na pewno znajdziecie produkty dopasowane do potrzeb waszego auta. A jeśli wciąż nie znaleźliście tego, czego szukacie, skontaktujcie się z nami, by uzyskać więcej informacji.

Mniej
Więcej

Filtry